Головна » Статті » Харчування

Соки

Ви не замислювалися над тим, що ви зазвичай п'єте, щоб втамувати спрагу. Просту або газовану воду, пиво або який-небудь сік. На рахунок корисності перших нічого сказати не можу, а от про соках можу сказати дуже і дуже багато.

 Яблучний і виноградний, брусничний і томатний, апельсиновий і ананасовий... Скільки смаку і ароматів міститься в цих соках. Фахівці науки про харчування завжди вважали, що натуральні соки плодів і ягід повинні займати в повсякденному раціоні звичайної людини, а тим більше культуриста, гідне місце.Тим більше, що зараз, на відміну від застійних часів, коли був повальний дефіцит, вибір соків може вразити уяву будь-якого, соки є на будь-який вибагливий смак, купуй який хочеш.
Натуральні фруктові, овочеві та ягідні соки цінні не лише тим, що, володіючи різноманітної смаковою гамою, освіжають і приємно вгамовують спрагу. Мають вони і цілющу дію - причому не тільки лікувальне, але і профілактичну.

Соки - важливе джерело вітамінів, перш за все аскорбінової кислоти або вітаміну С. У багатьох соках, особливо отриманих з плодів, що мають жовтий або оранжевий колір, міститься значна кількість каротину (провітаміну А).Є тут і тіамін (вітамін В1), і нікотинова кислота (вітамін РР) і багато інших.Тому регулярне споживання соків стимулює процеси обміну речовин, підвищує опірність до інфекцій, забезпечує стійкість організму в стресових ситуаціях (ви ж самі прекрасно знаєте, що тренування це пристойний стрес для організму).

Органічні кислоти (яблучна, лимонна та інші), що містяться в соках, активізують діяльність травних залоз і тим самим сприяють кращому засвоєнню організмом різної їжі.А це так потрібно, коли людина знаходиться в процесі набору маси і йому доводиться поглинати пристойні порції їжі.

 Поліпшення настає і при цілому ряді захворювань, що супроводжуються зниженою кислотністю шлункового.Це пояснюється тим, що органічні кислоти частково компенсують соляну кислоту шлункового соку.

 Крім вітамінів і органічних кислот, соки багаті мінеральними речовинами, включаючи мікроелементи. Солі калію, яких багато в будь-якому плодовому соку, виводять з організму зайву вологу.Ось чому лікарі рекомендують овочеві і фруктові соки тим, хто страждає захворюваннями серцево-судинної системи і нирок, що супроводжуються набряками. З'єднання заліза виявляються корисними при деяких формах недокрів'я.

Клітковина і пектинові речовини (а їх особливо багато в м'якоті плодів) поліпшують перестальтіку кишечника. Але не перестарайтеся, більшість соків надає послаблювальну дію.

 Натуральні соки, особливо ті, в яких не доданий цукор, малокалорійні.Тому вони незамінні в раціоні тих, хто збирається схуднути або вже худне. Корисні соки і при інфекційних захворюваннях з підвищеною температурою і зниженням апетиту.

Декількома роками раніше були проведені експериментальні та клінічні дослідження, яке показало, що в літньому віці, а також при цілому ряді захворювань - атеросклерозі, ішемічній хворобі серця, ожирінні - слід менше вживати рафінованого цукру (сахарози).До речі, це стосується і культуристів. Так ось, було встановлено, що його надлишок (мається на увазі рафінований цукор) сприяє зростанню жирової тканини і підвищення вмісту в крові холестерину.

 Вуглеводи соків складаються в основному з глюкози і фруктози і в меншій мірі - сахарози.Наприклад, в яблучному соку фруктози у чотири рази більше, ніж сахарози, а у вишневому - майже в п'ятнадцять разів.

 Соки необхідні не тільки хворим людям, а й здоровим, і в першу чергу дітям і культуриста (друге переважно).Значення соків особливо зростає взимку і навесні, коли свіжих овочів і фруктів у нашому меню стає менше.

 Важливо відзначити, що термічна обробка при промисловому виготовленні соків дозволяє багато в чому зберегти їх харчову цінність.Проте максимальна кількість біологічно активних речовин (в першу чергу) міститься в свіжовиготовленій "сиром" соку. Тому, якщо хтось з ваших родичів готує соки в домашніх умовах, то запам'ятайте - краще робити їх безпосередньо перед вживанням.Проти такого "сироїдіння" не буде заперечувати не один фахівець-дієтолог.

 Останнім часом частіше стали готувати так звані купажовані, тобто змішані соки, наприклад, яблучно-морквяний, яблучно-виноградний, "тропічний" та інші.Вони поєднують смакові і поживні переваги різних плодів. До вашого відома, з фруктових соків можна швидко приготувати масу всіляких смачних, а головне корисних страв - муси, киселі,желе.

 То що ж заважає широкому і повсюдного споживання соків? На жаль,поки дуже і дуже багато чого.Назвемо вам лише деякі причини.

 Очевидно, що соки повинні продаватися в більш дрібній розфасовці 200-300 грамів, розрахованої на одноразове споживання (що в принципі вже робиться, правда ціна на цей пакетик ...) На жаль, не на всіх соках пишеться склад, а треба було б вказувати склад натурального соку по компонентах: вітаміни, мінеральні речовини, мікроелементи. А може бути, слід давати ще більш детальну інформацію, наприклад, зміст фруктози, цукру і т. д.Покупець (тобто ви) таким чином отримає можливість орієнтуватися в товарі, який йому пропонують, і використовувати продукт з більшою для себе користю. Етикетка повинна стати таким собі "паспортом" натуральних соків, отриманих з дорогоцінних дарів природи - овочів, фруктів і ягід.

Отже, користь соків ніким сумніву не піддається. Але все ж не варто переоцінювати їх цілющу силу. Адже соки - це в першу чергу харчовий продукт, їх цілющий вплив, зрозуміло, не так сильно, як, приміром, у тієї ж лікарської таблетки, та й до того ж не завжди відразу помітно.На жаль, знаходиться чимало людей, які наївно вірять, що яким-небудь соком або їх сумішшю можна вилікувати і виразкову хворобу шлунка, і злоякісну пухлину, і десятки інших хвороб.

Тим часом, добре відомо, що надмірне вживання рідини, в тому числі і соків, може завдати здоров'ю шкоду. Виникає надмірне навантаження на серце, судини, нирки. Це призводить до загальної слабкості і нездужання.

Ставлення лікарів і нутріціоніста (фахівців з питань харчування) до таких затятим поборникам вегетаріанства різко негативно. Строга вегетаріанська дієта з точки зору раціонального харчування не прийнятна, а з точки зору культуриста, який набирає масу, взагалі не може бути застосована.Тому що вона, мається на увазі дієта, що не забезпечує організм людини достатньою кількістю повноцінного білка, вітаміну В12, кальцію та деяких інших біологічно активних речовин (наприклад, з'єднання заліза).

"Суворі" вегетаріанці ратують за вживання виключно сирих овочів, плодів і їх соків ще й тому, що виступають проти "сучасного способу обробки продуктів", так як вогонь нібито знищує "життєву силу" їжі. Але з точки зору сучасної науки, така теорія бездоказово.Енергетична цінність (калорійність) продуктів, які зазнали кулінарній обробці, істотно не змінюється. Це відноситься і до овочів, і до фруктів, і до соків з них. Більше того, тушкована в маслі моркву або, приміром, відварна буряк входять до складу дієтичного харчування.До речі, коли вам здається, що вся їжа, яку ви їсте кожен день - набридла, спробуйте відварну буряк і морква з рисом, може комусь і сподобається. А при деяких захворюваннях шлунка сирі овочі (ті само буряк і морква) протипоказані.Зрозуміло, у свіжих плодах біологічно активних речовин, і перш за все вітамінів, набагато більше, ніж у варених і хлопець.

 В остаточному підсумку виходить, що плюсів у повсюдного використання соків багато, але багато і мінусів.Тому треба дуже обережно підходити до такої проблеми, тим більше, якщо ви культурист. І не зловживати "розпиванням" соків, адже їх вплив на організм, як і всього іншого, дуже індивідуально!


У вас на кухні з'явився новий блендер, і ви не знаєте, як зробити його використання максимально ефективним? Тут вам пропонуються найпопулярніші й корисні рецепти соків в блендері.


Блендер - дивно функціональне техничное пристосування. Він може розмолоти практично всі, починаючи з морозива і закінчуючи твердими кубиками льоду. Але перед безпосереднім використанням блендера всі інгредієнти ж потрібно ретельно подрібнювати, виключаючи складання в нього цілих фруктів. Це не відбере у вас багато часу, зате допоможе уникнути возникнования неізмельчатих шматочків і їх застреванию між стаканом і ножами.


Хоч кухонні комбайни можут впоратися з великою кількістю продуктів, ніж блендери, у других же є безперечна перевага: вони більш пристосовані для приготування коктейлів і соків, що дозволить вам випробувати будь-який з запропонованих рецептів соків в блендері.


Блендер - дійсно універсальний агрегат. Він може готувати навіть самі рідкі суміші, включаючи супи і соуси. Але з соками буде найпростіше. Та й користі свіжовичавленим сокам не позичати. Використовуйте блендер для приготування улюбленої соку і залишайтеся щасливими.


У вас на кухне появился новый блендер, и вы не знаете, как сделать его использование максимально эффективным? Здесь вам предлагаются самые популярные и самые полезные рецепты соков в блендере.


Блендер – удивительно функциональное техничное приспособление. Он может размолоть практически всё, начиная с мороженого и заканчивая твёрдыми кубиками льда. Но перед непосредственным использованием блендера все ингредиенты же нужно тщательно измельчать, исключая складывание в него целых фруктов. Это не отберет у вас много времени, зато поможет избежать возникнованию неизмельчатых кусочков и их застреванию между стаканом и ножами.


Хоть кухонные комбайны можут справиться с большим количеством продуктов, чем блендеры, у вторых же есть несомненное преимущество: они более приспособлены для приготовления коктейлей и соков, что позволит вам опробовать любой из предложенных рецептов соков в блендере.


Блендер – действительно универсальный агрегат. Он может приготовлять даже самые жидкие смеси, включая супы и соусы. Но с соками будет проще всего. Да и пользы свежевыжатым сокам не занимать. Используйте блендер для приготовления любимого сока и оставайтесь счастливыми.

Категорія: Харчування | Додав: (26.03.2010)
Переглядів: 1839 | Рейтинг: 4.0/5, голосів: 1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]